вівторок, 13 жовтня 2020 р.

 

ІКТ-компетентність заслуговує на особливу увагу тому, що саме вона дає можливість особистості бути сучасною, активно діяти в інформаційному середовищі, використовувати найновітніші досягнення техніки в своїй професійній діяльності. Слід відмітити, що майже всі науковці виділяють цю компетентність як обов’язкову складову професійної компетентності педагога. Важливість формування ІКТ грамотності педагогів, створення неперервної системи підвищення кваліфікації в галузі ІКТ чітко відображена в Міжнародній програмі ЮНЕСКО «Інформація для всіх», оскільки саме від вихователів залежить розвиток інформаційної культури дітей дошкільного віку.

Педагог має досконало володіти комп’ютерною грамотою, щоб уміти відібрати корисний матеріал і захистити дитину від негативних впливів комп’ютерної гри. Комп`ютер – це допоміжний засіб навчання й розвитку, який не може повністю замінити ні іншу наочність, ні вихователя.

ІКТ-компетентність педагога це  здатність педагога використовувати інформаційні і комунікаційні технології для здійснення інформаційної діяльності (пошуку інформації, її визначення і організації, управління і аналізу, а також її створення і розповсюдження) в своїй професійній сфері. А саме:

ü   здійснювати інформаційну діяльність по збору, обробці, передачі, збереженню інформаційного ресурсу, по продукуванню інформації з метою автоматизації процесів інформаційно-методичного забезпечення;

ü   оцінювати і реалізовувати можливості електронних видань освітнього призначення і розподіленого в мережі Інтернет інформаційного ресурсу освітнього призначення;

ü   організовувати інформаційну взаємодію між учасниками освітнього процесу і інтерактивним засобом, що функціонує на базі засобів ІКТ;

ü   створювати і використовувати психолого-педагогічні діагностичні методики контролю і оцінки рівня знань учнів, їх просування в навчанні;

ü   здійснювати навчальну діяльність з використанням засобів ІКТ в аспектах, що відображають в Базовому компоненті дошкільної освіти.

Комп`ютер сьогодні посідає значне місце в освітньому в освітньому процесі.  Він є засобом оптимізації навчальної діяльності дошкільників і розвитку їхніх життєвих компетентностей, своєрідним «інтелектуальним знаряддям».  У процесі роботи на комп’ютері розвиваються особистісні якості, які в майбутньому  житті сприятимуть реалізації потенціалу особистості дитини та дає змогу їй почуватися компетентною.

Застосування ІКТ в дошкільному закладі створює умови для:

·             формування у дітей здатності орієнтуватися в інформаційних потоках навколишнього світу;

·             опанування практичних засобів роботи з інформацією на рівні вікових можливостей;

·             формування вміння обмінюватися інформацією за допомогою сучасних технічних засобів, що сприятиме досягненню успіху в будь-якій діяльності в сучасному інформаційному суспільстві.

Немає коментарів:

Дописати коментар